תחזוקת וילות נופש27/03/2018

תחזוקת וילת נופש – מה חשוב לדעת?

ישראלים רבים רוכשים בשנים האחרונות יותר ויותר וילות ודירות נופש למטרות שונות, כאשר לרוב הן מיועדות להשכרה בעבור נופש ואירועים שונים. במקביל תרבות הבילוי והנופש בוילות בישראל צברה תאוצה משמעותית - רמת ההכנסה של הישראלים עולה, מחירי המלונות גבוהים במיוחד, והחשק לבלות בחוג המשפחה המורחבת ו/או לצד החברים הקרובים מתעורר בסופי שבוע, חגים ובעצם בכל מועד וסיבה למסיבה אפשרית.

כאשר נפנה לשכור וילה למטרת נופש או אירוע מיוחד, נרצה ודאי לקבל וילה מאובזרת היטב עם מטבח, חדרים גדולים, בריכה מפנקת, ג'קוזי חדש וכו' על מנת לבלות בה בצורה האידאלית והטובה ביותר ללא צורך לצאת מהמתחם. בוילה מאובזרת ומפוארת ניתן ליהנות משפע של אפשרויות ולבלות את הזמן ברמה הגבוהה ביותר כאשר בעלי הווילה אמורים לדאוג לכל פרט ופרט מראש ולהיות זמינים לכל בעיה במהלך שהיית אורחיהם.

תחזוקה ואבזור, עד הפרט הכי קטן...

תחזוקה ראויה של וילת נופש צריכה להיעשות בסטנדרטים גבוהים ומוקפדים על  מנת שהאורחים ייהנו מהשהייה במקום בכל רגע נתון ויוכלו להמליץ בחום על המקום לקרובים וחברים. תחזוקה מוקפדת של וילה כוללת בין היתר אבזור כל החדרים, המטבח ותחזוקתו, שמירה על ניקיון כללי, תחזוקת תשתיות חיצוניות ופנימיות, ריהוט גן וכו'.

כל וילת נופש ראויה נמדדת בראש וראשונה ברמת האבזור שלה. כמובן, שגם למיקום הגיאוגרפי ישנו משמעות לא מבוטלת אבל במרבית המקרים נופשים ואורחים "אוהבים" לשלם בעבור אבזור עשיר ותחושת בילוי יוקרתית. אי לכך ישנה חשיבות עליונה להקים ולטפח בכל וילה לפחות בריכה אחת וג'קוזי אחד ברמה גבוהה כאשר בווילות רבות כיום הבריכה הינה מקורה ואף מחממים אותה בחורף. סביב הבריכה מוסיפים ריהוט גן, מתקני ברביקיו, מתקני משחק שונים ועוד. ישנן גם וילות נופש שמתקינים הכוללות סאונות ומתקני ספא אחרים ונחשבות ליוקרתיות אף יותר. בתוך חלל הווילה ישנם כמובן גם החדרים פרטיים, סלון, מטבח כאשר מומלץ להעמיד לרשות האורחים מערכות מולטימדיה מתאימות, מערכות תאורה חיצוניות ופנימיות, חיבורים לאינטרנט וכו'.

על מה כדאי לשים דגש בתחזוקה?

מטבח - מטבח מאובזר הוא אחד הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר בכל נופש והאורחים רוצים שיהיו בו כל האלמנטים הנדרשים להכנת ארוחות. לקראת כל הזמנה יש לוודא כי כל ציוד ומכשירי המטבח עובדים היטב, שמערכת הגז תהיה תקינה וכו'. מטבח ופינת אוכל נעימים ופרקטיים מוסיפים רבות לאטרקטיביות של הווילה.

תשתיות ותחזוקה - בכל וילה ישנה מערכת אינסטלציה, חשמל, מיזוג אוויר, תקשורת וביוב אשר יש להקפיד לתחזק אותן היטב לאורך כל ימות השנה. בריכה מחייבת תחזוקה נוספת ספציפית בכל הנוגע לניקיון המים, הוספת כלור, בטיחות הרחצה וכו'. וילות רבות בישראל נוהגות גם להקפיד על אחזקת מז"ח אשר מונע חזרת  מים משומשים מהמבנה אל מערכת המים הציבורית במתחם.

ניקיון – יש כמובן צורך לנקות לאחר שהאורחים עוזבים. במקרים רבים, שירותי הניקיון מתבצעים גם בעת שהייתם ועל פי המוסכם.

בעת  השהייה אמור בעל הווילה ו/או מנהל המקום לרשות המבלים בה על מנת לפתור בעיות פתאומיות שעלולות לצוץ דוגמת קצרי חשמל, הצפות, סתימות בביוב וכדומה. ככלל, תחזוקת וילת נופש כיום בישראל כרוכה בסכומי כסף לא מבוטלים וההוצאות אמורות להילקח בחשבון בתמחור דמי השכירות.