נחלים יפים בצפון27/11/2016

נחלים יפים בצפון:
נחל הבניאס המהווה את אחד ממקורות המים החשובים של הירדן, נחל כזיב המרהיב ביופיו, נחל תבור ונחל דן אלו הם נחלים מיוחדים בצפון שאתם חייבים לבקר בהם ולכן הכנו עבורכם מידע קצר שיאפשר לכם לארגן טיול מהנה ומרתק.

נחל כזיב:
המטיילים שמגיעים לנחל כזיב יכולים לבחור בין המסלול הקצר לבין המסלול הארוך. הטיול מתחיל במצפור מונפור ורמת הקושי שלו היא בינונית. המטיילים נחשפים לצמחים מוכרים, נופים גליליים, נחל זורם ומבצר צלבני על צלע הר. המטיילים שמגיעים לנחל כזיב מופתעים לגלות כי ארצנו הקטנה מכילה מקומות יפים מעין אלו. הטיול בנחל כזיב מומלץ בכל עונות השנה אך עונת הקיץ היא העונה המומלצת ביותר לטייל במקום זה. הכניסה למסלול זה הינה ללא תשלום, הנחל הנ"ל נמצא באזור הגליל המערבי בצפון הארץ

נחל הבניאס:
נחל שוצף ומיוחד זהו נחל הבניאס. נחל הבניאס מהווה את אחד המקורות העיקריים של הירדן והוא עובר בשמורת טבע מיוחדת. את הטיול מתחילים המטיילים בעין בניאס ובמהלכו מגלים האורחים את מערת פאן, צמחייה עשירה ושרידי מקדש. מצודת הבניאס שנמצאת לאורך המסלול מהווה יעד עבור חובבי הארכיאולוגיה. הטיול בבניאס מתאים לכל עונות השנה. נציין כי רוב המסלול הינו מתון ודרגת הקושי היא בינונית. טיול זה מתאים למשפחות ומומלץ להביא בגד ים שכן ניתן להשתכשך במים. כמו כן, נציין כי הכניסה לשמורת הבניאס כרוכה בתשלום וכי השמורה פתוחה בין הימים א-ה, ש 8:00-16:00 ו' וערבי חג 8:00-16:00 ( שעון קיץ), א-ה,ש 8:00-16:00, ו' וערבי חג 8:00-15:00. ( שעון חורף).
* ערב ראש השנה, ערב כיפור וערב פסח 8:00-13:00.

וילות נופש מומלצות בצפון

נחל דן:
הטיול מתחיל בשער אחורי בקיבוץ דן ומסתיים בשער אחורי בקיבוץ דפנה. לאורכו של הנחל נפגשות בריכות גדולות והמסלול מתאים בייחוד לאנשים שאוהבים מים. דרגת הקושי של המסלול היא קלה והוא מומלץ בעונות האביב, הסתיו והקיץ. יתר על כן, ימצאו המטיילים בשמורה בעלי חיים מגוונים כדוגמת דורבנים, סרטנים, שבלולים ודגים. נציין כי במהלך הטיול חשופים המטיילים לשמש וכי המסלול הוא בעיקרו מישורי. מסלול זה איננו כרוך בתשלום.

נחל תבור:
נחל תבור נמצא באזור הגליל התחתון, העמקים והגלבוע. העונות האידיאליות לטיול בנחל הן הסתיו, האביב וסוף החורף ודרגת הקושי של המסלול היא בינונית. כמו כן, ישנם מוקדי עניין רבים לאורכו של המסלול וביניהם עין שחל ( קבוצת מעיינות), קניון הבזלת ( קטע מהנחל שעובר בתוך קירות בזלת שקופים), תל רכש ועוד. המים בנהר זורמים במשך כל עונות השנה והפריחה מרהיבה במיוחד בעונת האביב. נציין כי המסלול מעגלי ומתאים למשפחות. המסלול לאורכו של נחל תבור איננו כרוך בתשלום כניסה.