מסלולי טיול באזור רמת הגולן למשפחות31/01/2017

מסלולי טיול באזור רמת הגולן למשפחות:
טיול משפחתי הוא פרק זמן טוב להניח את כל המטלות והעיסוקים בצד ולתת אור רק לבני המשפחה. במהלכו של טיול משפחתי מתלכדים בני המשפחה, הם מבלים יחדיו- דבר אשר נעלם מעט במהלך השגרה היום-יומית. לעיתים במהלך טיול משפחתי בני המשפחה נחשפים לפרטים חדשים ומעניינים אודות בני משפחתם ולכן חשוב מאד לערוך טיולים משפחתיים לעיתים קרובות.
אז אם בא לכם לערוך טיול משפחתי במקום מיוחד ובלתי נשכח המלצתי היא כי תערכו את הטיול ברמת הגולן. מסלולי טיול ברמת הגולן למשפחות הפכו למבוקשים מאד בשל הנופים המיוחדים הנראים בהם ובשל העובדה כי ישנם מסלולי טיול ברמות קושי שונות ועל כן ניתן להתאים את מסלולי הטיול על פי הכושר והיכולות של בני המשפחה.

להלן רשימה של מספר מסלולי טיול למשפחות באזור רמת הגולן:

1.שמורת הטבע אירוס הביצות נוב:
שמורה זו שוכנת בדרום רמת הגולן ומטיילים מגיעים אליה בעיקר בחודשים דצמבר ינואר כדי לראות את הפריחות. פריחת האירוס הנדיר מתרחשת בחודשים פברואר-מרץ.
שמורה זו היא בעצם שריד של ביצה ושביל עץ שעובר מעליה מאפשר כניסה אל עבר השמורה. רמת הקושי של מסלול זה היא קלה, מומלץ לערוך את המסלול בעונת החורף, הסתין והאביב.
כמו כן, נציין כי במהלך הביקור בשמורה נחשפים המטיילים לבתי גידול לחים עונתיים, בעלי חיים ועוד.

2. שמורת טבע גמלא:
שמורת טבע גמלא אשר ממוקמת ברמת הגולן היא שמורה מיוחדת הצופה של מושבת קינון של עופות דורסים. האתרים המרכזיים בשמורה הם מצפור, מרפסת תצפית, ראש מפל נחל גמלא, דולמנים והסיור בין שרידי העיר העתיקה- גמלא. במהלך הטיול בשמורה נחשפים האורחים לצמחייה מגוונת, בעלי חיים, היסטוריה וארכיאולוגיה. העונה המומלצת לבקר בשמורה זו היא עונת האביב ומשך הסיור בשמורה הוא בין שעה ל-4 שעות.

רכס בשנית:
רכס בשנית נמצא במזרח רמת הגולן. מרכס זה יכולים המטיילים להשקיף אל עבר החורן, הגלעד, הרמה והגליל. רכס זה הוא בעצם שריד להרי געש ועובר בו מסלול המתאים למשך כל עונות השנה. בחורף יהנו המטיילים מהשלג. מסלול זה הינו ברמת קושי קלה.

וילות ברמת הגולן

מה כדאי לקחת איתנו?

כשיוצאים לטיול משפחתי ישנם מספר דברים שחשוב לקחת איתנו:

1. שתייה ואוכל: דברים אלו הינם חשובים מכיוון שבמהלך הטיול הגוף מאבד אנרגיות רבות ויש להחזירן אל הגוף.

2. כובע וקרם הגנה: במהלך הטיול נחשפים לשמש ועל מנת להגן על עצמכם מפני השמש מומלץ לקחת עימכם כובע וקרן הגנה. מומלץ להתמרח גם בעונת החורף.

3. נעלי הליכה נוחות: חשוב מאד להגיע אל המסלול עם נעלי הליכה נוחות, זאת על מנת שיהיה לכם נוח אבל גם על מנת למנוע החלקות במהלך המסלול.