מסלולים לתחילת שנת הלימודים02/09/2015

מסלולים לתחילת שנת הלימודים

שנת הלימודים התחילה לה השגרה חוזרת למקומותינו ועכשיו חובבי הטיולים יכולים לחזור לטייל בהרבה מקומות ללא חשש לצפיפות ולעומס של החופש הגדול.

מקום מיוחד עליו נמליץ הינו פארק המעיינות, שהינומסלול טיול למשפחות פופולרי בעונת הקיץ החמה, ולא רק בגלל שהוא חינמי אלא בעיקר בגלל החוויה הרטובה שהוא מעניק למבקרים בו.

מה יש לעשות בפארק המעיינות? אפשר לשכור רכב חשמלי או אופנים במרכז התפעול של המקום [המחיר, ללא הנחה של הארגונים השונים, הוא כמה עשרות שקלים לשכירת אופנים ובאיזור ה 200 ₪ לשכירת רכב חשמלי] ולסייר עימו ברחבי הפארק וניתן גם לעשות זאת בצורה עצמאית.

האתרים המרכזיים בפארק המעיינות הינם נחל הקיבוצים, עין מגדל, השביל הרטוב ובריכת תחנת הקמח, עין שוקק ובריכת הקיבוצים הנמצאת בסוף נחל הקיבוצים – אם מתחילים מהסחנה.

מרכז התפעול של פארק המעיינות נמצא מאחורי הסחנה ומשמש גם כשער הכניסה למקום. אם נוותר על כלי הרכב ונצעד ברגל, הגיה לכיוון נחל הקיבוצים היא ישר עם השביל המסלול עובר בשביל עפר לארכו של הנחל ופה ושם יש גישה למים [וניתן גם לצעוד בתוכם – חובה להיערך לכך מראש עם מיגון לפלאפונים ולארנקים שכן המים במפר מקומות יחסית עמוקים וכל מה שבתיקים יירטב. דיי בתחילת המסלול נראה מימין לנו את המגדל הישן ומתחתיו נובע עין מגדל שמימיו זורמים לנחל הקיבוצים. בהמשך הנחל נגיע ל 2 צינורות שרבים נהנים לגלוש דרכם למרות הסיכון [בצד השני יש אבנים] אז אם אנו בתוך המים ההמלצה היא לצאת להיכנס שוב לאחר שנעבר את הצינורות. הליכה קצרה נוספת במים או לצידם תביא אותנו לבריכת הקיבוצים – בריכה יפה מאד וגדולה מאד בצורת משפך שלא רחוק ממנה יש מגרש חניה בו ניתן להשאיר רכב נוסף אם הגענו עם יותר מרכב אחד.

עוד מקום בעמק המעיינות ששווה לבקר בו הינו עין שוקק והשביל הרטוב. הגישה לעין שוקק מתבצעת בפנייה ימינה ישר כשנכנסים למתחם עמק המעיינות. צעידה בכביש של 20 דקות בנחת תביא אותנו לבריכה גדולה יחסית ורדודה יחסית [אבל עדיין צריך להשגיח על הילדים . . ]. לצידה של הבריכה ישנם שולחנות פיקניק רבים.   מהקצה המרוחק של בריכת עין שוקק מתחיל שביל קצר שארכו כ 300 מטר הנקרא השביל הרטוב. השביל הרטוב נפרץ לזכרו של צביקה קפלן. צביקה קפלן היה קצין האג"ם של גדס"ר גולני, שגר בסמוך לפארק המעיינות ואהב לרוץ בשביליו. צביקה נפל במלחמת לבנון השניה ועל שמו ולזכרו נפרץ שביל זה. המים לארכו של השביל הרטוב רדודים ובסופו מגיעים לבריכה גדולה נוספת שלידה תחנת קמח עתיקה ועל שמה היא גם נקראת – בריכת תחנת הקמח. מימיה של בריכה זו רדודים יותר ממימי עין שוקק וגם לצידה ישנם שולחנות רבים ומכאן ניתן לחזור בחזרה למבואה של פארק המעיינות לפי השילוט.