הסיבות לשילוב פעילות גופנית בנופש שלכם15/12/2014

מאמר שיתן לכם מידע על הסיבות לשילוב פעילות גופנית בנופש שלכם, כנסו עכשיו וקראו.

כאשר את רץ, חותר בקיאק, מטפס, שוחה  או רוכב על אופניים בסביבה תיירותית (במסגרת חופשה) . אתה רואה דברים שונים,אתה מקיים  אינטראקציה עם אנשים חדשים ,אתה חווה חוויות ייחודיות. הקשורות למקום ולסביבה.

לחקור ולחוות פעילות חדשות - זה לא מה חופשה אמורה להיות?
פעילות משחררת כל מיני כימיקלים לייצור אושר במוח שלנו. מהו זמן טוב יותר כדי לנצל את אלה מאשר בזמן החופשה? פעילות גופנית יכולה לשפר את החוויה כולה בחופשה: מזון טעים יותר, המשקאות יורדים יותר טוב בגרון ובשינה עמוקה יותר.

בחופשה בטן גב טיפוסית אנו  מוסיפים למשקלנו 1-1.5 ק"ג ולעתים קרובות כפול מזה. חופשה פעילה מאפשרת לנופשים לפחות לשמור, ולפעמים אפילו לרדת במשקל.

להישאר בריא בחופשה עם 3 טיפים לשמירה על משקל :
1. חופשות פעילות רבות מציעות רמות שונות של פעילות  או הדרכה לפעילות  במהלך החופשה. מפעילי תיירות  רבים מעסיקים מאמנים מנוסים וספורטאי צמרת כמדריכים. ולכן חופשה יכולה להיות זמן נהדר להתמקד בהיבט הספורטיבי .נסו לשלב מידי יום פעילות גופנית שאינכם נוהגים לעשות בחיי היום יום הרגילים שלכם , בחרו בפעילות חוויתית  ומיוחדת שתארך לכל הפחות שעה כשמכניסים יותר דואגים  גם להוציא יותר - שזה יהיה המוטו שלכם בימי החופשה הקרובה.
אנו אוכלים יותר מאשר בימים רגילים, הארוחות בחדר האוכל מציעות מגוון גדול של מאכלים מפתים, שבדרך כלל אין אנו נוהגים לאכול, ולכן קיים הדחף לטעום מהכול. כדי לאזן את בולמוס האכילה הגבירו פעילות גופנית , התחילו את הבוקר בצעידה על חוף הים , יחד עם בן הזוג או לבד ורק אח"כ הגיעו לחדר האוכל, כשחילוף החומרים שלכם נמצא בשיאו, דבר שיסייע לכם לשרוף את האנרגיה שתאכלו.


2. תכננו בילויים שלא קשורים לאוכל -  בחרו פינוקים שאינם אוכל. פנקו את עצמכם במסג` , עסקו בספורט ימי, תכננו מסלולי הליכה בטבע ובלו בקניות. המעיטו בבילוי במסעדות, הרווח שלכם .

3. הקינוחים והתמודדות עימם – הקינוחים הם גולת  הכותרת של כל ארוחה בבית מלון. לכן יקשה עליכם  לוותר עליהם. קחו לכם בצלחת קטנה את המנות האטרקטיביות במיוחד עבורכם (3-2). טעמו ביס אחד מכל מנה. או נסו לחלוק את המנה עם בן זוג או חברה.

כיצד חוזרים מחופש ללא משקל עודף ?
הדרך היעילה ביותר לחזור מחופשה באותו משקל שהייתם לפניה היא לא לחשוב על דיאטה. תפעלו על פי הת העיקרון של הליכה רגלית לכל מקום, תתאמצו ותשלבו פעילות אתגרית בחופשה צאו ל"מסעות"  שופינג של יום שלם (ברגל כמובן). דאגו שתוציאו בחופשה הרבה יותר אנרגיה מאשר בחיי היום יום שלכם  בין העבודה לבית. ואל תשכחו כמובן ליהנות.

ובקיצור תטבלו את חופשתכם במעט פעילות – גופכם יודה לכם על כך .

חופשה נעימה!!!